Software, který šetří miliony. Rychlostí kliku na obrazovce!

4. 11. 2020

Zaměstnanci, kteří v domácnosti neudělají krok bez tabletu či chytrého telefonu, po příchodu do práce si však berou do rukou papír a tužku. Jako by se během okamžiku propadli z éry filmů s digitálními triky do doby němé grotesky. Takto podobně vidí mnozí vývojáři podnikového software spousty výrobních provozů na českém trhu.

Kde je naopak digitalizace efektivně využívána?

Příkladem využití na míru ušitého software, který ušetřil miliony, je společnost Ray Service, výrobce kabelových svazků a elektromechanických sestav. „Prvotní investice šest milionů se nám při počtu sto lidí vrátila za 21 měsíců,“ říká Rostislav Očadlík, facility manažer firmy. „Razantně jsme snížili zejména tzv. jalový výkon. Každý člověk ve výrobě nyní ušetří 30 minut práce denně,“ dodává. "Výrobní specifikace už složitě netiskneme a data nezapisujeme na papír. Evidence běží po předem nachystaných protokolech v tabletech, rychlostí kliku na obrazovce."

Spousta zástupců firem a společností z výrobních i nevýrobních sektorů se byla osobně na provoz Ray Service podívat. Jiní se účastnili přednášek pana Očadlíka, který přínosy digitalizace v provozu nejednou prezentoval a uváděl fakta a reálná čísla jako hmatatelnou realitu. Když však firmy vidí, kolik práce to zpočátku obnáší a jak zdlouhavý a složitý je to proces, drtivá většina z nich to vzdává. S tímto přístupem však dlouhodobě úspěchů nelze docílit. „Na vývoj softwaru nejen pro výrobu se díváme jinak. Firmy digitalizací dostanou neuvěřitelnou a netušenou přidanou hodnotu," je přesvědčen Petr Kubíček, CEO softwarové společnosti B2A.

Další úspěšní inovátoři

Podobnou proměnou jako Ray Service si prošli i naši další klienti. Například liberecká společnost UCT Fluid Delivery Solutions. Pobočka americké korporace sídlící v kalifornském Silicon Valley, která díky okamžitému sběru dat z tabletů zefektivnila a zpřesnila výrobu. Nebo dále firmy jako LokoTrain či Kovocité. Kterým použití tabletů a vývoj softwaru na míru zefektivnil podnikání, o čemž si můžete více přečíst v referencích zde či tady.

Zapojení digitální techniky i do zdánlivě jednoduchých operačních úkonů ve výrobě. To je směr, kterým by se firmy s inovativním smýšlením měly vydat, aby v dlouhodobém horizontu vykazovaly nejenom obrat, ale i zisk. Úspora pomocí digitalizace je řešením, o kterém firmy kolikrát nemají ani zdání. A důležitou podstatou celého procesu digitalizace je především důraz na přirozenost užívání a jednoduchost propojení softwaru a hardwaru. Tedy telefonů a tabletů, které zaměstnanci důvěrně znají z běžného života.

využití na míru šitého software a tabletů ve výrobě
využití na míru šitého software a tabletů ve výrobě
< Zpět na VÝPIS AKTUALIT

Hledáme lidi s talentem a zapálením pro věc.

Zobrazit PRACOVNÍ nabÍdky
Základní informace
B2A Software Development, s.r.o.
Lešetín II 651
760 01 Zlín

IČ: 03322220
Office
tř. Tomáše Bati 269
760 01 Zlín
Zobrazit na mapách
(c) 2022 B2A Software Development s.r.o.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram